POEZIJOS IR MUZIKOS DERMĖ, ŽAISMĖ IR GELMĖ

Balandžio 11 d. Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyko Telšių Trečiojo amžiaus universiteto organizuota popietė ,,Poezijos ir muzikos dermė, žaismė ir gelmė“.

Gražios menų sintezės palinkėjo bibliotekos vadovė Vida Urnikienė.

Renginį vedė Telšių Trečiojo amžiaus universiteto direktorė, Kultūros ir pilietinės savimonės fakulteto dekanė Danutė Juškienė.

Su žemaitiškos kūrybos autoriais – poete Irena Daubariene ir bardu Andriumi Jokubausku – diskutuota apie poezijos poveikį kuriančiam žmogui, kaip išlaikyti harmoniją neprarandant kūrinio gyvumo, lengvumo ir gelmės. Neapsieita ir be pačios poezijos, skaitytos ir dainuotos lietuvių ir žemaičių kalbomis.

Renginio klausytojai Staselė Šakienė, Janina Karalienė, Nijolė Urbaitienė paskaitė savo mėgstamų poetų eilių, visi kartu padainavo. Pasak poetės I. Daubarienės, „poezija turi kelti į aukštį. Žaismė be gelmės tuštoka, o gelmė be žaismės skaudoka...“