Į Pradžią » Naujos knygos » Suaugusiems » Kryžiuočiai Kaune. Vokiečių ordino Gotesverderio, Marienverderio ir Ritersverderio pilys

Autorius: Vytenis Almonaitis

kryziuociai kaune vokieciu ordino gotesverderio marienverderio irTai mokslinė monografija, kurios objektas – Kaune ar prie jo ribų 1369–1402 m. stovėjusios Vokiečių ordino Gotesverderio, Marienverderio ir Ritersverderio pilys.

Remiantis rašytiniais ir kitokiais šaltiniais nuosekliai analizuojama ir aprašoma jų istorinė raida nuo statybų pradžios iki žlugimo. Be kita ko, bandoma tvirtoves lokalizuoti, rašoma apie jų aprūpinimą, įgulas, kasdienybę, rengimą gynybai, Lietuvos kariuomenės įvykdytus pilių užėmimus ir šių įvykių reikšmę. Įvykiai aptariami platesniame Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės karo su Vokiečių ordinu kontekste.

Knyga iliustruota autoriaus sudarytomis prie Nemuno stovėjusių pilių išsidėstymo schemomis, senų žemėlapių fragmentais, šiuolaikinėmis nuotraukomis.