Į Pradžią » Naujos knygos » Vaikams ir jaunimui » Tadukas, Tadas ir svajonių paukštė

Tadukas, Tadas ir svajonių paukštė

Autorius: Selemonas Paltanavičius

tadukas tadas ir svajoniu pauksteVaikams nuo 7 metų.

Ten mėlynoji paukštė! Ji yra, bet jos nematai. Aš sapnavau tokią paukštę. Ji suplasnojo, ištrūko man iš rankų, paskui apsuko ratą virš Lebiodkos ir pradingo. Bet aš ją surasiu!

– Tikrai?

– Tikrai! Tegul net visą gyvenimą ieškosiu, bet rasiu.“

Taip svajojo mažasis Tadas, susižavėjęs paukščiais ir nuolat stebinančiu gamtos pasauliu. Ar jam pavyks? Ar dar rūpės sena svajonė, kai iš Taduko virs suaugusiu vyru, kurį šiandien pažįstame kaip vieną iškiliausių Lietuvos gamtininkų – Tadą Ivanauską?

Jaukus garsaus vaikų rašytojo gamtininko Selemono Paltanavičiaus pasakojimas nukels į XIX a. pabaigą bei XX a. ir supažindins su Tadu Ivanausku. Tai puikus pažintinis pasakojimas ne tik vaikams, bet ir visai šeimai, ieškančiai turiningo laisvalaikio su įtraukiančia ir kupina įdomių žinių apie Lietuvos istoriją knyga.