Knygnešio diena Ubiškėje

Kovo 16 – oji Knygnešio diena. Šią dieną pagerbiami knygnešiai, lietuvių kalbos draudimo metais platinę lietuviškas knygas, spaudą.

Kasmet Ubiškėje minime Knygnešio dieną, renginį pradėjome naujose bibliotekos patalpose, kuriose pristatyta paroda „Knygnešių takais“.

Ubiškės pradinės mokyklos darželio mokiniai ir mokytojai, priešmokyklinio ugdymo vaikai ir auklėtojos apžiūrėjo parodą ir biblioteką.

Prie mokyklos kieme esančio stogastulpio Knygnešiams atminti mokiniai perskaitė knygnešių D. Bubėno ir F. Petravičiaus biografijas.

Mokytoja R. Abromavičienė prie knygnešio D. Bubėno kapo esančio Ubiškės kapinėse vaikams priminė, jog turime pagerbti ir prisiminti, tuos, kurie rizikavo savo laisve, turtu, net gyvybe. Už lietuviškas knygas mes šiandien dėkingi knygnešiams, jie Lietuvos istorijoje paliko gilų pėdsaką.

Telšių rajono K. Praniauskaitės VB Ubiškės filialo

Vyr. bibliotekininkė Dalia Milašauskienė