MANO ĮSIMINTINIAUSIA KNYGA. VACLOVAS VAIČEKAUSKAS

VACLOVAS VAIČEKAUSKAS, istorikas, gidas, Telšių Trečiojo amžiaus universiteto lektorius

Autorių kolektyvas, sudarė M. Iršėnas ir A. Butrimas ŽEMAITIJA. SAMOGITIA“

Knyga skirta Žemaitijos pirmojo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 800 metų jubiliejui.

Šis leidinys kviečia išsamiau pažvelgti į Žemaičių istoriją ir kultūrą, svarbiausius jos kūrėjus ir jų siektus idealus, į karines pergales ir pralaimėjimus, didžiules netektis, kurias Žemaitijai teko patirti įvykiais nepaprastai turtingoje istorijoje. Žemaičiams taip ir nepavyko sukurti savo valstybės, bet jie visada išsaugojo savo kultūrinę, o kai kuriais istorijos laikotarpiais – ir politinę autonomiją.

Kviečiu šią knygą perskaityti kiekvienam, besidominčiam savo krašto praeitimi, patyrinėti ją išsamiau ir pamatyti Žemaitijos ir jos žmonių išskirtinumą, savitumą. Šito siekė knygos autoriai – žymiausi Žemaitijos ir Lietuvos archeologai, istorikai, kalbininkai, kultūrologai.

Leidinio išskirtinumas – aukšta poligrafinė kokybė ir visų 49 tekstų vertimai į anglų kalbą.