SUSIPAŽINOME, KAS TAI YRA BIBLIODRAMA

Birželio 21 d. Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje  susipažinome, kas tai yra bibliodrama. Geštalto psichoterapeutė, VšĮ „Aukim“ direktorė, bibliodramos lyderė Inga Motuzaitė teksto nagrinėjimo per skirtingas metodikas mokėsi Švedijoje. Labai tuo susižavėjo ir, bendradarbiaudama su kitų Europos šalių  bibliodramos lyderiais, aktyviai šia praktika dalinasi.

Sunku perpasakoti ar apibūdinti tai, ką gali tik patirti. Tekstas mus vienaip ar kitaip veikia: vienas kelia malonius pojūčius, kitas – atstumia. Svarbu: ką tekstas kalba asmeniškai. Čia nebūna teisingų at neteisingų atsakymų.

Reflektuodamas ne vienas liudijo, kad tekstas veikė: kėlė daug minčių ir klausimų, kitas gavo atsakymą, dar kitam kilo noras patirti tai giliau ir aiškiau...

Turime gerų žinių tiems, kurie dėl tam tikrų aplinkybių negalėjo šiandien dalyvauti susitikime. Rugsėjo mėnesį pristatymą pakartosime. O po to bus galima dalyvauti patyriminėje grupėje ilgesnį laiką ir intensyviau.