BIBLIOTEKOS ATSTOVĖS DALYVAVO MOKYMUOSE APIE SAVANORYSTĘ

SAVANORYSTĖ – supratimas, kad egzistuoja pamatiniai ir labai paprasti gyvenimo dalykai: dėkingas žvilgsnis, dėkingo žmogaus akys – ir tai yra tikra dovana. Jautrumas, pagalba kitam žmogui – labai svarbu.

Birželio 21 ir 22 d. bibliotekos atstovės dalyvavo mokymuose „Gyventojų pilietinio ugdymo stiprinimas per savanorystę“, įgyvendinant ukrainiečių integravimo projektą.

Mokymų organizatorius – Telšių švietimo centras, o juos vedė NVO Maltiečių ordino pagalbos tarnybos Telšių grupės Vaikų dienos centro vadovė Eugenija Damulytė.

Telšių švietimo centro metodininkė Nijolė Vaičekauskė ir E. Damulytė pristatė programą, kurios pagrindinė idėja – savanoriškos veiklos skatinimas, gerosios patirties sklaida, kompetencijų, gebėjimų ugdymas, skleidžiant žinią apie savanorystę.

Kalbėta apie pasiruošimą savanorystei, galimybes dalyvauti šioje veikloje ir jos naudą bendruomeniniu, nacionaliniu, tarptautiniu lygmeniu, suteikta teorinių ir praktinių žinių.

Apie tarptautinės savanorystės patirtį pasakojo Telšių jaunimo centro vadovė Saulena Pilitauskaitė.