MAŽOSIOS AKVARELĖS PARODOS UŽDARYMAS

Visą birželio mėnesį Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos  lankytojus džiugino AUŠROS SIRUTIENĖS-OREIGĖS MAŽOSIOS AKVARELĖS paroda.

Ekspozicijoje pristatyta dalis mažo formato kūrybinių ieškojimų, gimusių pirmaisiais draugystės su akvarele metais. Liepos 5 d. vyko šios parodos uždarymas-improvizacija „Pakalbėkime apie akvarelę“. Autorė supažindino su mažosios akvarelės ypatumais, pasidalino savo kūrybiniais ieškojimais ir atradimais, atsakė į susirinkusiųjų klausimus. Renginio dalyviai išsakė savo įžvalgas, išgyvenimus, pastebėjimus, emocijas, asociacijas, kilusias stebint autorės darbus.

„Nors lieju skirtingo formato ir siužetų akvareles, daugiausia savęs randu MAŽOSIOSE. Jose neprivalu ieškoti detalių ar atpažįstamo pasakojimo. Mane įtraukia stiprus emocinis esamos akimirkos krūvis, kurį talpina savyje ir kuriuo dalijasi ekspresyvūs mažo formato akvareliniai bandymai“, – atviravo Aušra.

Baigusi tuometinio Telšių taikomosios dailės technikumo Pedagogikos skyrių ir Šiaulių universitetą, Aušra 23 metus dirbo dailės mokytoja. Daugiau nei dešimtmetį savo patirtimi ir žiniomis dalijasi, vesdama įvairius kūrybinius užsiėmimus bei dailės raiškos kursus suaugusiesiems Telšių švietimo centre. Šiuo metu dirba edukatore Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje.

Intensyvia kūrybine veikla užsiima nuo 2014 metų. Nuo 2015-ųjų savo kūrybinius darbus pristatė personalinėse ir grupinėse parodose: Telšių švietimo centre, Telšių viešojoje bibliotekoje, Vilniaus verslo centre „Vertas“, Vilniaus aukštesniojoje tarptautinėje teisės mokykloje, Rygos lietuvių vidurinėje mokykloje, Šiaulių respublikinės ligoninės Kardiologijos skyriuje ir kt.

Išbandžiusi įvairius raiškos būdus, Aušra prieš ketverius metus atrado akvarelę. Savo kūrybiniais ieškojimais dalijasi aktyviai dalyvaudama tarptautiniuose akvarelistų konkursuose, parodose: Slovėnijoje, Singapūre, Malaizijoje.

Paroda buvo labai šiltai priimta lankytojų. Lauksime naujų kūrybinių ekspozicijų!

Daugiau nuotraukų:

Loretos Gedeikienės nuotraukos