VILIJOS JOCIENĖS SUKAUPTŲ KNYGŲ SKIRTUKŲ PARODA

Bibliotekos skaitykloje eksponuojama mūsų kolegės – Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos Kaunatavos filialo bibliotekininkės – Vilijos Jocienės sukauptų knygų skirtukų paroda.

Pasak Vilijos, biblioteka, kurioje ji dirba nuo 1987 m., tapo antraisiais namais ir suteikė galimybę įgyvendinti savo idėjas bei svajones, susipažinti su įdomiais žmonėmis. Visada šalia knygų – ir knygų skirtukai, kurių parsiveža iš kelionių arba pasidaro pati.

Dabar Vilijos kolekcijoje – daugiau kaip 2000 skirtukų ir daugiau kaip 500 – rankų darbo, šie jai patys mieliausi. Ypač skirtukų pagausėja kasmet po vasario 24-osios, Tarptautinės skirtukų dienos: susipažįsta su jų kolekcionuotojais, vyksta mainai arba kažkas skirtukų padovanoja, atsiunčia.

Aktyvią Viliją labai vertina Tarptautinis knygų skirtukų kolekcionierių klubas. Net du kartus ji buvo knygų skirtukų loterijos antrosios premijos nugalėtoja, o 2023 m. dar ir tarptautinės ASIM MANER premijos laureatė.

Paroda bus eksponuojama iki spalio mėnesio. Maloniai kviečiame.