MANO ĮSIMINTINIAUSIA KNYGA. MONIKA DRIMBIENĖ

MONIKA DRIMBIENĖ, Telšių meno mokyklos bibliotekininkė. DONNA TARTT „DAGILIS“

Ši knyga – tai istorija apie trylikametį vaikiną, kuris stebuklingai išgyvena per teroristinį išpuolį muziejuje, tačiau netenka motinos. Kamuojamas jos ilgesio, paliktas tėvo, jis nejaukiai jaučiasi priimtas turtingo draugo namuose ir guodžiasi tik netikėtai į jo rankas patekusiu mažyčiu meno kūriniu – „Dagilio“ paveikslu, kuris jį atveda į sudėtingą meno pasaulį.

Šių poros sakinių neužtektų atskleisti per 800 puslapių turinčios knygos esmės! Tai knyga, kelianti nepatogius likimo, išlikimo, savęs atradimo, meilės, brandos, tapatybės klausimus. Mano nuomone, šis romanas skirtas išrankiam skaitytojui, kuris nepasitenkina įprastu siužetu, ramia kalba ir siekia išgyventi žodį per vaizdą. Knygos tekstas kaip vėjo sūkurys įtraukia nuo pat pirmojo puslapio ir nepaleidžia dar ilgai, baigus skaityti.

Tai energijos kupina knyga, kuri sužavėjo ne tik savo originaliu siužetu, tema, ryškiais charakteriais ir jaudinančia įtampa, bet ir netikėtais kalbos perliukais, kuriuos tekste tiesiog dievinu!