MANO ĮSIMINTINIAUSIA KNYGA. BARBORA MATIEKUTĖ

BARBORA MATIEKUTĖ, Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos antrokė

KAZYS BINKIS „KIŠKIŲ SUKILIMAS“

„Man labai patinka knygos apie gyvūnus. Ir mama, ir tėtis skaitė šią knygą, ji sudomino ir mane: eiliuota, gražiai iliustruota, lengva skaityti. Dar visada mielai skaitau apie smagius, juokingus meškiuko Pedingtono nuotykius.

***

Kazio Binkio eiliuota pasaka „Kiškių sukilimas“ – vaikų literatūros klasika, su kuria užaugo kelios kartos vaikų. Poema pirmą kartą buvo išleista 1937 m., nuo tada pasirodė daugybė naujų leidimų. Eiliuota pasaka susideda iš didaktinių eilėraščių, turinčių savo atskirus pavadinimus, iš kurių galima nuspėti poemėlės turinį, pavyzdžiui, „Pilkis ilgaausis“, „Šaulys ir skalikai“, „Kiškio gyvenimas“, „Žvairys – karys“, „Kautynės“, „Taika“, „Baisiausias priešas“ ir kt. Galiausiai šie eilėraštukai susidėlioja į vientisą, nuoseklią istoriją apie kiškius ir jų kovą su medžiotojais.

Poetas patrauklia forma žeria pamokymus apie svarbias vertybes, parodo, kad drąsa ir ryžtu galima nugalėti įvairiausias negandas.